Hrvatski srednjoškolci osvojili sedam medalja na međunarodnim olimpijadama | Profil Klett

Josip Klepec, Vilim Lendvaj, Josip Kelava i Leonard Inkret. Foto: Hrvatski savez informatičara. Preuzeto s www.srednja.hr

21. srpanj 2017.

Hrvatski srednjoškolci osvojili sedam medalja na međunarodnim olimpijadama

Autor: Sana Perić

Naši su školarci na dvije međunarodne olimpijade – iz kemije i iz informatike – ponijeli ukupno pet srebrnih i dvije brončane medalje.

 

Na 24. srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi, održanoj u Ljubljani, sudjelovalo je 58 natjecatelja iz 13 zemalja. Hrvatska je na to regionalno natjecanje poslala najbolje s Hrvatske informatičke olimpijade koji su dostojno predstavili svoju zemlju izborivši se za tri srebrne i jednu brončanu medalju. Srebro su osvojili Josip Kelava iz Prve gimnazije u Varaždinu te Vilim Lendvaj i Josip Klepec iz XV. Gimnazije u Zagrebu, dok je njihov kolega Leonard Inkret osvojio broncu.

 

Na 49. međunarodnoj kemijskoj olimpijadi u Tajlandu, održanoj u sveučilišnom gradu Nakhon Pathom, naši su učenici također postigli odlične rezultate. Ilija Srpak iz Prve gimnazije u Varaždinu, vlasnik već dviju srebrnih medalja – iz kemije i astrofizike – te Borna Šimić iz Gimnazije „Matija Mesić“ iz Slavonskog Broda osvojili su srebrne medalje. Učenica XV. gimnazije u Zagrebu, Luca Udovičić, osvojila je broncu, a Silvestar Mravlinčić iz III. gimnazije u Osijeku dobitnik je pohvalnice.

 

Čestitamo olimpijcima i samo tako dalje!

 

Izvor.

Vezani Članci

Pogledajte tematski slične članke
Zanima nas

Strip: virtualna komunikacija na društvenim mrežama

Učenicima osmih razreda Osnovne škole Samobor strip je poslužio kao medij putem kojega su iznijeli iskustva i stavove o komunikaciji na društvenim mrežama među mladima. Na poticaj učitelja Slavena Jurića, učenici su obilježili Dan ružičastih majica i pridružili se borbi protiv vršnjačkog nasilja te upozorili na negativne pojave koje donosi tehnologija u svakodnevnom životu mladih.

Matematika se uči i rješava mozgom

Matematika se ne rješava računalom. Matematika se rješava olovkom i papirom. Matematika se rješava mozgom.

Bit je matematičke izobrazbe osigurati da učenici razviju oboje - znanje o matematici i stvaralačke sklonosti prema matematici. Najmanje što bismo trebali učiniti kada razmatramo uporabu tehnologije u matematičkoj izobrazbi je upitati se: „Kako ta uporaba tehnologije pomaže razvitku učeničkog znanja matematike i/ili njihovih stvaralačkih sklonosti prema matematici?“
 

Vezani Sadržaj

Pogledajte našu ponudu sadržaja

udzbenik
Elvira Kovač-Andrić, Ana Lopac Groš, Nikolina Štiglić
udzbenik
Elvira Kovač-Andrić, Ana Lopac Groš, Nikolina Štiglić
udzbenik
Roko Vladušić, Miroslav Pernar, Sanda Šimičić