Kako popularni društveni mediji utječu na mentalno zdravlje mladih | Profil Klett
Created by Bristekjegor - Freepik.com

Created by Bristekjegor - Freepik.com

24. svibanj 2017.

Kako popularni društveni mediji utječu na mentalno zdravlje mladih

Autor: Sana Perić

Istraživanje je pokazalo da četiri od pet najpopularnijih društvenih medija štete mentalnom zdravlju mladih te da je Instagram najštetniji! Snapchat, Facebook i Twitter također imaju negativan, a samo YouTube ima pozitivan učinak.

 

Instagram, Snapchat, Facebook i Twitter imaju negativan učinak na djecu i mlade jer mogu pogoršati njihovu zabrinutost oko tijela te nasilničko ponašanje, probleme sa spavanjem i osjećaje anksioznosti, depresije i usamljenosti.

Na mentalno zdravlje mladih ljudi najviše negativnog utjecaja ima upravo Instagram, fokusiran na sliku, jer kod korisnika produbljuje osjećaj neadekvatnosti i tjeskobe, probleme sa spavanjem, tjeskobu i osjećaj da nešto propuštamo.

 

Leži li odgovornost na samim medijima, koji bi trebali uvesti filtere i upozorenja, na roditeljima koji bi trebali ograničiti upotrebu društvenih medija kod svoje djece te na dionicima obrazovanja ili odraslima generalno, koji bi trebali mladima objasniti rizike njihovog online ponašanja? Više o tome pročitajte na sljedećoj poveznici, a u komentarima nam recite što vi mislite o tome?

 

Izvor.

 

Vezani Članci

Pogledajte tematski slične članke

eTwinning korak po korak #1: registracija i kreiranje profila

Sigurno ste već nešto čuli o eTwinningu, eTwinning projektima, eTwinning mobilnostima ili eTwinning nagradama. Ako ste ikada pomislili da se radi o nečem kompliciranom ili da to možda nije za vas jer ne predajete engleski ili neki drugi strani jezik, na pravom ste mjestu kako bi vas razuvjerili i dokazali da vam treba tek malo digitalne pismenosti – koju zasigurno posjedujete ako čitate ovaj članak, u kojem ćemo vam pokazati kako se registrirati na eTwinning i na što obratiti pozornost pri kreiranju vašeg profila.

World Fair Trade Day – Založimo se i mi za pravedna i održiva gospodarstva i tržišta

Trećina čovječanstva živi s manje od 2 dolara na dan. Globalna financijska kriza pokazuje da su svijetu potrebne promjene te da su pravedna i održiva gospodarstva odnosno tržišta jedina prihvatljiva. World Fair Trade Day, odnosno Svjetski dan Pravedne trgovine, dan je kojim se želi svratiti pažnja na nepravednu raspodjelu profita te loše radne uvjete malih proizvođača, poljoprivrednika i radnika u zemljama Trećeg svijeta, a ove ga godine obilježavamo 13. svibnja.  

Vezani Sadržaj

Pogledajte našu ponudu sadržaja