We surfed, we found – November reading suggestions | Profil Klett

07. studeni 2016.

We surfed, we found – November reading suggestions

Autor: Dajana Vukadin

Stigao nam je studeni sa svojim kratkim i hladnim danima – vrijeme savršeno za skrivanje ispod dekice uz šalicu čaja ili kave i čitanje. Zato su naši prijedlozi ovoga mjeseca puni novih tema, aktualnih sadržaja i korisnih poveznica koje možete proučiti iz topline svoga doma. Pogledajte što smo pripremili za vas.

Teme iz nastave

Kao i prošli mjesec, predstavljamo vam još jednu izvrsnu mrežnu stranicu za učenje i podučavanje engleskog jezika, One stop english. Materijali na stranici podijeljeni su po kategorijama i lako je naći ideje za područje koje vas zanima. Približava se Božić pa ćete na ovoj stranici naći prijedloge kako na nov i različit način obraditi božićne teme i sadržaje u svom razredu. Možete se također prijaviti za njihov newsletter i tako ostati u toku s novim materijalima.

 

Ukoliko podučavate rano učenje stranog jezika, imamo nešto i za vas. Baš zato što znamo koliko je to osjetljiv “teren” i za mnoge prepun pitanja, predlažemo članak koji obrađuje posebnost djece tog uzrasta i predlaže kako te spoznaje možete iskoristiti u učionici: How can young children best learn languages?

Iz svijeta obrazovanja

U prošlom izdanju We surfed, we found smo vas upoznali sa specifičnostima finskog obrazovnog sustava. Ovog mjeseca želimo staviti naglasak na ulogu učitelja u istom sustavu i objasniti u čemu se ona sastoji. Po čemu su različiti od nas? Pročitajte!

 

Jeste li zabrinuti, znatiželjni ili se jednostavno pitate: “Kako će se Brexit odraziti na učenje i podučavanje jezika? Hoće li engleski ostati službeni jezik EU?”

I na takva pitanja internet nudi odgovore, a mi predlažemo ovaj članak.

 

Trebamo li, i koliko, poticati kreativnost u našim školama? Kako iskoristiti kreativnost za stvaranje novih poslovnih prilika? Odgovore potražite u zanimljivom članku koji obrađuje tu problematiku.

A sada, predah!

Opustite se, zaslužili ste!

 

Navode li vas ovi hladni dani na maštanje o udaljenim i toplijim mjestima? Želite li otkriti dvadeset i pet “najsretnijih” gradova, svakako kliknite ovdje.

 

Je li Shakespeare imao pomoć u pisanju svojih djela? Smatra se da je 17 dijela napisao u suradnji s drugim autorom! Pročitajte o kojim autorima i djelima se radi i iznenadite zanimljivim informacijama svoje kolege!

 

Je li dosada uistinu nešto negativno ili je možemo iskoristiti u svoju korist?

Zainteresirani za ovu temu pogledajte članak koji tvrdi da je dosada dobra za nas.

 

Ja bih uvrstila sve ove riječi u rječnik, a vi? Javite nam koja vam je omiljena. Moj favorit je cellfish!

William Shakespeare
William Shakespeare

Vezani Članci

Pogledajte tematski slične članke

Rezultati literarnog natječaja Let's Build a Story!

Ovoga smo ljeta uronili u fantastičan svijet mašte te smo, čitajući svaku od 468 priča hrvatskih osnovnoškolaca koje su pristigle na naš natječaj Let's Build a Story!, istinski uživali u prostranstvima i mogućnostima koje u tom svijetu postoje. 

Dok su gradili svoje priče, mlade je kreativce podržalo čak 194 vrijedna mentora.

Čestitamo svim mladim autorima i njihovim neumornim mentorima!

Izbori u Americi – „Slonovi“ i „Magarci“ ponovno u ringu

Republikanski crveni „Slonovi“ i demokratski plavi „Magarci“

U studenom američki građani biraju predsjednika po 58. put. Hoće li novi predsjednik doći iz redova crvenih „slonova“ (republikanski logotip) ili plavih „magaraca“ (prepoznatljiv, iako ne i službeni simbol demokrata)? Na ovo pitanje ne znamo odgovor, ali zato znamo na mnoga druga: Kojoj je stranci pripadao prvi američki predsjednik, George Washington? Kako su nastale dvije stranke? Koje su američke države tradicionalno „crvene“, koje „plave“, a koje „ljubičaste“?

Vezani Sadržaj

Pogledajte našu ponudu sadržaja

udzbenik
Kazuo Ishiguro
udzbenik
Dunja Klarić, (Danka Singer)
udzbenik
Borka Lekaj Lubina, Jasna Pavuna, Danka Singer