Raster kao crtaća tekstura u likovnom djelu
Likovne mape za velika djela Profil Kletta sadrže najviše nijansi obostrano obojenog kolaž-papira (28) te kolaže s rasterima i teksturama.
Likovne mape za velika djela Profil Kletta sadrže najviše nijansi obostrano obojenog kolaž-papira (28) te kolaže s rasterima i teksturama.
Odgovore uvijek tražimo osim od bliskih osoba, roditelja i prijatelja, također od svih ljudi koji nikada nisu bili dio našeg stvarnog života, ali ih znamo i divimo se njihovim djelima. Rado ih se ponekad prisjetimo, želimo ih bolje upoznati i uspostaviti jedan bezvremeni odnos. Tih bivših života je veliki beskraj koji je teško uhvatiti, iako je ljudska težnja za znanjem uvijek velika i prisutna.
Lana Hudina je na vrlo originalan način, krenuvši od črčkarija koje su se pretvorile u „male ljude“ predstavila „Hrvatske izume“ vodeći se željom da ljude upozna s raznolikom izumima koje su Hrvati osmislili, a danas nam uvelike olakšavaju život.
Poklade su vrijeme prije korizme u kojem se priređuju karnevalske svečanosti. U tom se vremenu priređuju maškarani i kostimirani plesovi, povorke maškara, rade se maske i kostimi. Ovisno u kojem dijelu Hrvatske nazivi su od krnoval, pokladi, pust, fašnik, maškare ili karnevo. Vođeni mentorom likovne kulture Abelom Brčićem ove su godine učenici petih i šestih razreda OŠ Petra Kanavelića u Korčuli radili temu maske u kombiniranoj tehnici.
Povodom našeg natječaja Predstavi se svijetu - Priča o naslovnici mladu knjižničarku Jelenu Šaban iz Osnovne škole Novo Čiče, nedavnu dobitnicu nagrade Poezija među profesijama za mlade knjižničare, pitali smo o čitateljskim navikama njenih učenika i omiljenim naslovnicama. Koliko naslovnica utječe na odabir knjige te koje knjige najradije čitaju učenici, potražite u tekstu.
Predstaviti svijetu svoj razred, grad, kraj ili državu nikada nije bilo jednostavno. Što nam je svima zajedničko, a opet nas čini tako različitima od drugih? Radi se o temi o kojoj bi vješti pisac mogao čitav život pisati, a likovni umjetnici, na isto pitanje, odgovaraju tek jednom slikom, plakatom ili zastavom.
Multisenzorna izložba „Josef i Anni Albers: Putovanje kroz slijepo iskustvo“ u zagrebačkom MSU-u, otvorena od 10. 1. do 21. 4. 2019., hrvatski je doprinos međunarodnom obilježavanju stogodišnjice osnutka Bauhausa. To je prilika školama za edukacijom jer osim učenja o Bauhausu, učenici dodatno mogu istraživati umjetnička djela, vizualno i taktilno.
Svaka država svijeta prepoznatljiva je po svojoj zastavi. Zastava je simbol svoje zemlje, a njeno oblikovanje krije u sebi povijest tog naroda, te zemlje ili zanimljivu priču vezanu uz njen nastanak. Predstavi sebe, svoj razred i svoju zemlju - zastavom cijelom svijetu!
Plakat danas još opstaje kao popularan oblik vizualne komunikacije, usprkos filmskom, televizijskom mediju prenošenja informacija i poruka. Više nego sam tekstualni sadržaj obavijesti, prolaznike na prvi pogled privlači čista likovnost, umjetničko oblikovanje plakata. Potaknite svoje učenike da izraze svoj zavičaj plakatom i predstave se svijetu.
S učiteljem likovne kulture Marijem Dimićem popričali smo o motivaciji, procesu rada, važnosti prepoznavanja i motiviranja učenika, vrijednosti samog natječaja koji je izrastao iz likovne mape za velika djela. I ostali učenički radovi koje je učitelj Dimić prijavio na natječaj, iznimno su zanimljivo oblikovani. Promišljeni, uredno i vješto izrađeni. Odašilju neku posebnu snagu i čvrstoću. Pritom su vrlo komunikativni.